45 pilotuk hartu zuten parte larunbatean Ivan López-en Oroimenezko XX. lasterketan

700 CC-rainoko Tripy mailako irabazleen podium-a.
700 CC-rainoko Tripy mailako irabazleen podium-a.
Guztira 45 pilotuk hartu zuten parte larunbatean, Petronorren babesaz, Muskizen antolatu zen Ivan López-en Oroimenezko lasterketaren XX. edizioan.

Froga, basoko pistetatik eta 140 kilometroko ibilbideaz, GPS bidez kontrolatutako Nabigazio eta Erregulartasun Ibilbide Turistikoan oinarritu zen. Edizio honetan Joan Pedreo (Bartzelona) eta Fausto Mota (Gasteiz) Dakarreko pilotuak izan ziren, Bizkaia, Gipuzkoa, Nafarroa, Kantabria, Burgos eta Albacetetik etorritako partaideez gainera.

Pilotuak bi modalitatetan (Roadbook eta Tripy) eta 6 mailatan banatu ziren: 700 CC-rainoko motorrak Roadbook mailan, 700 CC-rainoko motorrak Tripy mailan, 700 CC baino gehiagoko motorrak Roadbook mailan, 700 CC baino gehiagoko motorrak Tripy mailan, motor klasikoak Tripy mailan eta motor klasikoak Roadbook mailan.

Ibilbidearen garapena lasaia izan zen eta honela gelditu ziren sailkapenak:

 

700 CC-RAINOKO TRIPY MAILA 

Lehen sailkatua: José Rivera Juanes (Portugalete)

Bigarren sailkatua: Kerman Campo Anabitarte (Zierbena)

Hirugarren sailkatua: Iñigo Uria (Azpeitia)

 

700 CC-RAINOKO ROADBOOK MAILA 

Lehen sailkatua: Txomin Sedano Merino (Portugalete)

Bigarren sailkatua: Ignacio Martínez Varela (Castro Urdiales)

Hirugarren sailkatua: Alberto Martínez Escalada (Barakaldo)

 

700 CC BAINO GEHIAGOKO TRIPY MAILA 

Lehen sailkatua: Mikel Goenaga Larrarte (Azpeitia)

Bigarren sailkatua: Xabier Garate Beristain (Elgoibar)

Hirugarren sailkatua: Mikel Ordorika Maguregui (Gernika)

 

700 CC BAINO GEHIAGOKO ROADBOOK MAILA 

Lehen sailkatua: Josu Orozco Reina (Erandio)

Bigarren sailkatua: Jon Barcina Torre (Ordizia)

 

MOTOR KLASIKOAK TRIPY MAILA 

Lehen sailkatua: José Javier Patrocinio Olaizola (Izarra)

Bigarren sailkatua: Jon Varela Echevarria (Amurrio)

Hirugarren sailkatua: José Luis Rivas López (Portugalete)

 

MOTOR KLASIKOAK ROADBOOK MAILA 

Lehen sailkatua: Ricardo Martínez Sáez (Burgos)

Bigarren sailkatua: Ander Barado Aspizua (Amurrio)